Čitanjem do zvijezda

Autor: Nina Tadić, 26. 10. 2015.

Mole se učenici koji žele sudjelovati u kvizu „Čitanjem do zvijezda“ da se ovaj tjedan  jave u školsku knjižnicu. Hvala!

„Čitanjem do zvijezda" natjecanje je u znanju i kreativnosti koje organizira Hrvatska mreža školskih knjižničara, a provode ga školski knjižničari. Cilj mu je poticati učenike na čitanje s razumijevanjem, istraživanje, kreativno stvaranje, na timski rad i individualni napor, na organizirano i smisleno provođenje slobodnog vremena.

Natjecanje u znanju provodi se on-line ispunjavanjem ispita znanja.

Multimedijski uradak (u trajanju do dvije minute) video, prezentacija, animacija, digitalni plakat/poster,…) može biti rad jednog učenika ili timski rad nekoliko njih.

Tema je ovogodišnjeg natjecanja „Sa smijehom ozbiljno", čitaju se naslovi humorističnog žanra, a tema multimedijskog uratka je lektirni naslov „Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja" Ive Brešana.

Naslovi koji se čitaju:

Školska razina - Ivo Brešan: Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja i Tahir Mujičić: Budi Hamlet, pane Hamlete

Županijska razina - Joe Dunthorne: Podmornica

Državna razina - Ante Tomić: Čudo u Poskokovoj Dragi