Selfiji za Dan grada Koprivnice

Autor: Nina Tadić, 1. 11. 2015.

Povodom Dana grada Koprivnice učenici naše gimnazije slikali su takozvane selfije sa znamenitostima grada Koprivnice kako bi bolje upoznali svoj grad. Zadatak je bio ili uslikati tri selfija sa znamenitostima ili uslikati dva selfija i napisati tekst o Koprivnici.

Ideju su osmislile profesorice povijesti Katarina Horvat, Maja Maček-Treščec, Iris Radmanić i Gordana Trnski, na poticaj knjižničarke, profesorice Anke Simović. Osim što su učenici upoznali grad, oni su slikajući se sa znamenitostima i obilježili Dan grada Koprivnice te dobili ocjenu iz povijesti, čime su i bili potaknuti. Fotografije će biti izložene na staklenom zidu u glavnom hodniku te na drugom katu škole između učionica za povijest i geografiju. U postavljanju izložbe pomoći će profesorica likovne umjetnosti Iva Bolfek.

Učenici su se rado odazvali, a osim novostečenog znanja i ocjena, sada imaju i slike za pamćenje.

Bartol Kekez, 1. A