Umjetnička platforma Fictionplaygrounds (FPG)

Autor: Romana Šutalo, 26. 11. 2015.

Fictionplaygrounds (FPG) je zajednica autora i organizacijskog tima koja bi trebala biti neovisna platforma za promociju i rad umjetnika mimo velikih institucija.
Ideja je FPG projekta povezati umjetnike iz različitih područja putem njihovih umjetničkih djela, a taj bi se dio trebao odvijati (i već se odvija) po principu CREATIVE RESPONSEA: netko napiše prozni tekst/pjesmu, sljedeću osobu to može inspirirati da napravi fotografiju kao odgovor, netko treći će na to odgovoriti glazbom ili slikom i tako dalje, svatko može odgovoriti na bilo koje djelo i time se stvara kreativna mreža. Naravno, svatko od umjetnika slobodan je raditi ono što ga zanima i zajamčena mu je potpuna autorska sloboda. Ta umjetnička djela ili njihovi fragmenti (ovisno o mediju) bit će objavljeni na našoj vebnoj stranici koja će biti lansirana u siječnju, a dotad djelujemo preko postova na društvenim mrežama.
Također, ideja FPG-a je i omogućavanje uvjeta rada našim umjetnicima, npr. glazbenicima će kad-tad trebati studijska snimka, nekome će trebati spot, netko treći će tražiti vizualni dizajn itd. To je još jedan način na koji bismo povezali umjetnike i, naravno, osigurali im što je potrebno ukoliko, npr. nema dovoljno plesača.

fictionplayground@gmail.com
Za sva dodatna pitanja slobodno se možete javiti profesorici Dariji Kivač.

Darija Kivač, prof.