Gimnazija ima dobar projekt

Autor: Romana Šutalo, 27. 12. 2015.

Gimnazija „Fran Galović“ Koprivnica sudjelovala je u natječaju Agencije za mobilnost i programe EU u programu Erasmus+ KA1 te joj je odobreno nešto više od 18 000 eura financijske potpore za provođenje projekta Striving for Excellence. Projekt koji su osmislile Marina Njerš, prof. savjetnica (voditeljica projekta), i Martina Grgac, prof., omogućava nastavnicima višednevno usavršavanje u inozemstvu. Na usavršavanje će ići nastavnici Maja Maček Treščec, prof. geografije i povijesti, Zvonimir Treščec, prof. geografije, Bojana Habek, prof. matematike i fizike, Marina Furkes, mag. educ. math. et phys., Jasmina Šandor, mag. psych., Irena Mlinarević, prof. latinskog jezika, Marina Njerš, prof. matematike i Martina Grgac, prof. engleskog i francuskog jezika. Iako je profil nastavnika vrlo različit, cilj je projekta usavršavanje nastavnika na polju IC tehnologija i STEAM predmeta, tj. prirodoslovlja i matematike. Jedno od usavršavanja u cilju je učenja metoda rada s odraslim grupama odnosno učenje odraslih stranim jezicima. Nastavnici su prema projektnom planu dužni održati diseminaciju, radionice i predavanja na temu odslušanih predavanja na usavršavanjima, a sve u cilju poboljšanja rada u nastavnom procesu. Učenici su vrlo malo zainteresirani za prirodne znanosti i matematiku, a nastavnici se ne odlučuju za usavršavanja u inozemstvu zbog jezičnih barijera. Primjeri dobre prakse i tematske radionice na usavršavanjima pomoći će u rješavanju dijela problema. Nastavnici teže učenju novih metoda rada, novih ideja. Cjelovita kurikularna reforma koju očekuju upravo se temelji na IC tehnologijama i novom pristupu rada. Gimnazija će tako postati edukativni centar za našu Županiju i sve zainteresirane. Projekt će se provoditi tijekom 2016. godine. Želja je nastavnika da tijekom mobilnosti upoznaju i potencijalne partnere za provođenje projekata, kako bi u sklopu programa Erasmus+ KA2 aplicirali na natječaj te dobili nova financijska sredstva i time omogućili mobilnosti učenicima. Gimnazija je u razdoblju od 2012. do 2014. provodila Comenius projekt Save the PAST, live the PRESENT, Imagine the FUTURE, financiran sredstvima EU, koji su vrlo dobro prihvatili učenici i nastavnici.

Marina Njerš, prof.