POMOZIMO PRIKUPITI ŠKOLSKI PRIBOR ZA DJECU IZ "MALOG DOMA"

Autor: Romana Šutalo, 24. 1. 2016.

Franjevac Miro Babić u Keniji vodi „Mali dom“, franjevačku misiju u kojoj se nalazi sirotište za djecu bez roditelja.  U „Malom domu“ žive djeca s epilepsijom, dječjom paralizom, nepokretna zbog polija, s posljedicama tuberkuloze, hermafroditi… Koliko je moguće u afričkim uvjetima, svi imaju zdravstvenu njegu, a oni koji su sposobni pohađaju školu.

Kako je za školovanje svakog djeteta potreban osnovni školski pribor, za što oni nemaju novaca, ova akcija ima cilj da se prikupi školski materijal (olovke, penkala, gumice, šiljila, bojice, bilježnice itd.) čime bi se opremile pernice koje šiva Koprivničanka Marijana Janeković. Ona šiva i torbe za školarce koje bi trebalo oslikati kako bi tamošnjoj djeci bile ljepše.

U utorak, 26. siječnja, u 13.15 (sedmi sat) u učionici 2-021 gostovat će gospođa Marijana Janeković i putem prezentacije upoznati nas s potrebama djece iz „Malog doma“.

Pozivam predstavnike razreda i kolegice i kolege da dođu na predavanje kako bismo se povezali i uključili u ovu akciju prikupljanja školskog materijala.

Ovom bi akcijom i naši gimnazijalci pridonijeli plemenitome cilju prikupljanja školskoga pribora i  oslikavanja torba  za tamošnje učenike.

Više o „Malom domu“ može svatko pogledati na vebnoj stranici www.malidom.com, a torbe koje je gospođa Janeković već poslala u Keniju, a koje su oslikali učenici OŠ „ Antun Nemčić“ Gostovinski iz Koprivnice, mogu se vidjeti na toj stranici pod pričom „Baka koja nam šiva haljinice za Afriku.“

Vidimo se u utorak smiley.

Sanja Suton, prof.