Sudionici Natječaja za najbolji literarni rad uspješno nas predstavili na LiDraNu

Autor: Romana Šutalo, 30. 1. 2017.

Natječaj za najbolji učenički literarni rad, otvoren od prosinca do 17. siječnja, rezultirao je zanimljivim i kvalitetnim uratcima koji otkrivaju šarolike svjetove naših gimnazijalaca. Profesorice hrvatskoga jezika pomno su iščitale sve pristigle radove i odabrale njih pet koji su u petak, 27. siječnja, našu školu predstavljali na međuopćinskoj Smotri LiDraNo. To su: Djevojčici u busu (Rebeka Crnoja, 2. razred), Budi kao Anja (Karla Sabolek, 3. razred), Slučaj Z (Tihana Mustaf, 3. razred), Moglo se dogoditi da se ne sretnemo (Tatjana Matić, 4. razred) i Iskopavanje dragulja (Tia Pošta, 4. razred). Čestitamo svim sudionicima natječaja, a posebno Tatjani i Tiji čiji su radovi predloženi za županijsku razinu vjerujući da naše mlade spisateljske nade i dalje idu zemljom i njihove oči / velike i nijeme rastu pored stvari...

Na LiDraNu su, uz naše pisce, školu uspješno predstavljali novinari maturanti Ivan Sršić, Karla Medenjak, Vedrana Strmečki  te učenici trećih razreda Lovro Herbai i Monika Horvat čiji je intervju s etnogrupom Vužgi ogenj predložen za županijsku razinu. Isti uspjeh postigli su Dina Kerečin i Luka Varmuž (2. razred) koji su osmislili radijsku igru na temu Danteova Pakla.

Svojim recitatorskim i glumačkim umijećem publiku su oduševili Kristijan Gaži (2. razred), Mihael Kramarić (4. razred) te Rebeka Crnoja, Emilija Sinjeri, Filip Šijak, Jelena Gojšić i Melani Vajnaht (učenici 2. razreda) koji su se okušali u komediji, pa je Povjerenstvo za scenski izraz sve njih također predložilo za višu razinu LiDraNa.

Čestitke našim umjetnicima i novinarima!