Naši učenici izvrsni na LiDraNu

Autor: Romana Šutalo, 17. 2. 2017.

Danas je u Domu kulture Đurđevac održana županijska razina LiDraNa, hrvatske smotre literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva na kojoj su se uspješno predstavili naši učenici. U skupnom scenskom izrazu nastupili su Rebeka Crnoja, Emilija Sinjeri, Filip Šijak, Melani Vajnaht i Jelena Gojšić (mentorica D. Šutalo Kovačić, prof.) s dramskom igrom „Peticija“ Petrane Sabolek, a u kategoriji pojedinačne scenske izvedbe Mihael Kramarić izveo je monolog „Svoj kavez nosim u sebi“ Franza Kafke (mentorica N. Tadić, prof.) dok je Kristijan Gaži recitirao „Baladu dvaju djedova“ Nicolasa Guillena (mentorica R. Šutalo, prof.).

Svoj literarni talent izrazile su Tatjana Matić radom „Moglo se dogoditi da se ne sretnemo u vremenu“  i Tia Pošta čiji je rad „Iskopavanje dragulja“ predložen za državnu razinu. Mentorica je objema učenicama profesorica L. Novosel.

U kategoriji novinarskih radova za državnu razinu predložen je intervju Monike Horvat "Vužgi ogenj" i školski list „FRANzine“ u tiskanom i digitalnom izdanju pod mentorstvom profesorice N. Tadić te radijska igra „Silazak u podzemlje“ autora Dine Kerečin i Luke Varmuža uz mentorstvo profesorice A. Novak.

Čestitamo svim sudionicima i držimo palčeve da stigne poziv onima koji su predloženi za državni LiDraNo.