Kad se ruke gimnazijalaca i mališana slože

Autor: Romana Šutalo, 25. 1. 2018.

U četvrtak, 24. siječnja, učenici 1. c razreda koji su zainteresirani za zanimanja kao što su profesor, nastavnik, logoped, psiholog, pedagog i defektolog uz pratnju svoje razrednice profesorice Mišele Lokotar posjetili su Područnu školu Jagnjedovec koja djeluje u sastavu OŠ “A.N. Gostovinski”. Sudjelovali su u radionicama s učenicima nižih razreda s ciljem da nauče djecu što je pokus, pravila izvođenje pokusa i vođenja bilježaka. Pokazali su im nekoliko zanimljivih pokusa kao što su npr. kako napuhati balon pomoću sode bikarbone i octa ili kako postići da limunada ne bude kisela. Gimnazijalci su mališanima pomagali oko izvođenja pokusa i rješavanja radnih listića te im sve objašnjavali na zabavan način. Na kraju susreta učenici OŠ Jagnjedovac  darovali su gimnazijalcima na temu kemije. Bio je to mali znak pažnje koji je razveselio gimnazijalce. Također su ih ponudili čašicom smoothija koji sami prave uz pomoć svoje učiteljice Ive Zrinjski. Gimnazijalci su bili oduševljeni njihovim iznenađenjima i stekli divno iskustvo te otkrili čari koje pružaju zanimanja i rad s djecom. Posjet gimnazijalaca učenicima OŠ Jagnjedovac zasigurno će se pamtiti do kraja života jer se tako lijepo iskustvo ne zaboravlja lako kao ni novi prijatelji koje su danas upoznali.

Stela Galović, 1. c