Humanitarna akcija volontera gimnazije ‘Fran Galović’ Koprivnica

Autor: Vjekoslav Robotić, 11. 2. 2021.

Naša volonterska sekcija je kako je bilo planirano provela humanitarnu akciju Pomognite nam da pomognemo drugima te je 06. veljače 2021.g. dostavila sve prikupljeno doniranjem građana Koprivnice, okolnih naselja, učenika i nastavnika škole dostavila i podijelila obiteljima u malom mjestu nedaleko Gline po imenu Maja.

Volonteri su svoju petodnevnu akciju, u kojoj je prikupljeno više nego li se moglo očekivati, završili u područnoj školi Maja, sastavnici osnovne škole Glina tako što su na ruke podijelili ljudima gotov sve prikupljeno u akciji.

A prikupili smo bili stvari za učenike, opremu za nastavnike i školu, kućanske aparate, hranu, svježu i konzerviranu, odjeću, higijenske potrepštine te dosta igračaka za djecu.

Prilikom podjele najsretnija su bila djeca koja su se obradovala igračkama i odjeći koju su sami mogli birati.

Našu je akciju došla pozdraviti i ravnateljica OŠ Glina, gđa. Robertina Štajduhar zajedno sa svim učiteljicama područne škole.

Naša je akcija u jednom trenutku prekinuo dolazak bivše predsjednice RH, gđe. Kolinde Grabar-Kitarović sa pratnjom.

Nakon što je gđa. Grabar-Kitraović podijelila svoje paketiće učenicima, mi smo dovršili našu akciju i uz pozdrave i želju da sa školom ostanemo u kontaktu i pomognemo nekim drugim akcijama, a ne samo humanitarnima, volonteri su se vratili preko Petrinje, koju su na kratko razgledali, u Koprivnicu.

Volonteri kojima je ovo bila prva akcija i susret sa potrebitima vele da im je ovo poticaj za daljnji rad.