SocioŠkola

Autor: Vjekoslav Robotić, 14. 1. 2022.

Dana 23. prosinca 2021.  u našoj školi održano je predavanje Što (ni)je sociologija? naše bivše učenice, a sada studentice sociologije Adele Antolić.

Interaktivno predavanje je bilo namijenjeno maturantima koji razmišljaju o karijeri u polju društvenih znanosti kako bi ih osnažilo u njihovom odabiru budućeg studija.  Maturanti su dobili niz korisnih i praktičnih informacija, svatko je dobio svoj primjerak vodiča kroz studij sociologije, a oni najaktivniji dobili su svoju biljku – boom tj. malu ,,bombu'' dobrih namjera namijenjenu ,,bombardiranju'' nedostupnih zapuštenih površina na kojima mogu rasti.  Od sada u našoj školskoj knjižnici možete posuditi i časopis Kluba studenata sociologije Diskrepancija koji objavljuje radove iz područja društvenih i humanističkih znanosti. Maturantice koje su sudjelovale na predavanju istaknule su korisnost ovakvog tipa predavanja te kako će im dobivene informacije sigurno olakšati donošenje velike odluke koja je pred njima. Predavanje je dio Programa SocioŠkola kojeg su osmislili studenti sociologije uz stručnu pomoć Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Odsjeka za sociologiju te Hrvatskog sociološkog društva. Provedbom ovog Programa na simboličan način povezuju se dvije razine obrazovnog sustava.

Sa nestrpljenjem očekujemo i drugu fazu projekta koja će se provesti u drugom polugodištu, a biti će namijenjena učenicima trećih razreda. U organizaciji događaja pomogla je profesorica Katarina Horvat.