Naši Mladi planinari osvojili Omanovac

Autor: Vjekoslav Robotić, 23. 3. 2022.

Mladi gimnazijski planinari, predvođeni profesorom Zoranom Pintarićem, uputili su se prošle nedjelje (13.3.2022.) na vrh Omanovac, na Psunju.

Krenuli smo busom ujutro iz Koprivnice prema Pakracu, odakle smo započeli pješačku avanturu. Vrijeme je bilo sunčano i dovoljno toplo, što je dalo naslutiti da će planinarenje biti lijepo. Na početku šetnje cilj nam se činio predaleko, ali uz dobro društvo i odličnu atmosferu ipak je vrijeme brzo prošlo. Nakon dva i pol sata pješačenja stigli smo do vrha. Uočili smo sve znakove buđenja prirode. U šumi je još bilo snijega, ali i cvijeća koje nam svake sezone najavljuje dolazak proljeća. Sam vrh Omanovac visok je 654 metara i nagradio nas je divnim pogledom na Pakrac i susjedna mjesta.

Kod planinarskog doma Omanovac dočekao nas je profesor Pintarić s dugo iščekivanim i ukusnim mesom s roštilja. Malo smo odmorili noge, a neki od nas su proveli vrijeme istražujući skijašku stazu, koja nažalost više nije u funkciji, grijući se u domu ili pak družeći se na igralištu. Na povratku smo stali u Velikom Grđevcu, mjestu stvaranja hrvatskog književnika Mate Lovraka. ¨Pofotkali¨ smo se uz svima nam poznati vlak iz dječjeg romana Vlak u snijegu. Na putu kući smo još stali u Bjelovaru, u McDonaldsu, da se malo počastimo i na kraju smo sigurno, sretno, punih trbuha i dobrog raspoloženja stigli u Koprivnicu( više o izletu pogledajte na: Franzine).