Odluka o imenovanju odgovorne osobe za video nadzor

Autor: Davorka Sever, 11. 4. 2022.

GIMNAZIJA „FRAN GALOVIĆ“ KOPRIVNICA

DR. ŽELJKA SELINGERA 3A

48000 KOPRIVNICA

Temeljem članka 37. Uredbe (EU) 2016/679 EUROPSKOG PARLAMENTA I VIJEĆA od 27. travnja 2016. o zaštiti pojedinaca u vezi s obradom osobnih podataka i o slobodnom kretanju takvih podataka (u nastavku: Uredba (EU) 2016/679) te Zakona o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka (NN 42/2018) ravnatelj Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica mr.sc. Vjekoslav Robotić donosi

Odluku

o imenovanju odgovorne osobe za video nadzor

1. Postojanje video nadzora vidljivo je postavljenim oznakama na rubu perimetra.
  1. Sustav video nadzora koji se koristi za vršenje video nadzora mora biti zaštićen od pristupa neovlaštenih osoba.
  1. Odgovorna osoba za rukovođenje sustavom video nadzora je mr.sc. Vjekoslav Robotić, na radnom mjestu ravnatelja Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica.
  1. Odgovorna osoba za rukovođenje sustavom video nadzora dužna je:
    1. osobne podatke obrađivati na pravedan i zakonit način;
    2. osobne podatke koje prikuplja za posebne, izričite i zakonite svrhe ne obrađivati na bilo koji način koji nije sukladan toj svrsi;
    3. obrađivati osobne podatke samo u mjeri i opsegu koji je nužan za ispunjenje određene svrhe;
    4. obrađivati samo vjerodostojne i točne osobne podatke, te ih ažurirati kada je to potrebno;
    5. osobne podatke koji su netočni i nepotpuni, s obzirom na svrhu zbog koje su prikupljeni ili se dalje obrađuju, izbrisati ili preinačiti;
    6. obrađivati osobne podatke samo u vremenskom razdoblju potrebnom za ispunjenje svrhe za koju su podaci prikupljeni;
    7. osobne podatke čuvati u obliku koji dopušta identificiranje nositelja podataka ne dulje no što je to potrebno u svrhu za koju se podaci prikupljaju ili daljnje obrađuju; h) osigurati da se osobni podaci koji su prikupljeni za različite svrhe ne objedinjuju ili kombiniraju.
  1. Odgovorna osoba za rukovođenje sustavom može obrađivati osobne podatke uz privolu ispitanika.
  1. Privola mora biti dana u pisanom obliku i mora ju potpisati ispitanik, mora imati točnu naznaku podataka u svezi s kojima se suglasnost daje, te mora sadržavati ime Voditelja obrade, svrhu i vremensko razdoblje na koji se suglasnost daje.
  2. Suglasnost može biti povučena u bilo kojem trenutku, osim ukoliko se nositelj podataka i kontrolor izričito drukčije ne dogovore.
  3. Odgovorna osoba za rukovođenje sustavom morat će na zahtjev nadležnoga tijela, u svako vrijeme, dokazati postojanje suglasnosti za razdoblje obradbe osobnih podataka.
  4. Odgovorna osoba za rukovođenje sustavom dužna je čuvati tajnost za vrijeme obradbe osobnih podataka za koju je dana suglasnost.
  1. Odgovorna osoba za rukovođenje sustavom može obrađivati podatke bez suglasnosti ispitanika ukoliko je ispunjen jedan od slijedećih uvjeta:
  • ako obrađuje osobne podatke sukladno zakonu
  • ili je obradba nužna da bi se ispunile nadležnosti utvrđene zakonom.
  1. Prije davanja osobnih podataka na korištenje drugim primateljima (npr. policiji), Voditelj obrade dužan je o tome informirati ispitanika.
  1. Ova Odluka se objavljuje na oglasnoj ploči Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica dana 8. travnja 2022. godine.

KLASA:007-05/22-01/4

URBROJ:2137-48-01-22-01

U Koprivnici, 8. travnja 2022.

Ravnatelj: mr.sc. Vjekoslav Robotić