Dan škole - u vedrom ozračju i s optimističnim pogledom na budućnost

Autor: Administrator , 1. 5. 2010.

Svečanom priredbom u Domoljubu završeno je obilježavanje Dana škole 2010. godine.

Proslava je započela sjednicom Nastavničkoga vijeća u 8 sati, na kojoj je gostovala predstavnica Školskog odbora, prof. Helena Hećimović. Dolaskom učenika (u 8.45) otpočeli su Dan otvorenih vrata i Dan sporta.Cilj je Dana otvorenih vrata predstaviti javnosti naš rad, i to u najboljem svjetlu. Tako su posjetitelji mogli vidjeti školu u svečanom izdanju, za što su se pobrinuli knjižničari i učenici čiji su likovni radovi i fotografije izloženi. Maturantima – dobrovoljnim davateljima krvi zahvalnice i značke Crvenoga križa uručili su dr. Dražen Sačer i gospodin Zdravko Janković. Evo kratkog pregleda sadržaja kojima su gosti mogli prisustvovati: jezikoslovni rad Dalibora Brozovića predstavio je Filip Seđek, učenik 2. b razreda, a u multimediji je održano simulirano suđenje na engleskom jeziku u okviru projekta "Zakon u razredu" koji vodi prof. Kraljić-Cmrk. Galovićevu "Tamaru" na engleskom su jeziku uprizorili učenici 3. c i 4. c razreda. Zanimljivo je bilo i posebno izdanje "Hard rock cafea", izvannastavne aktivnosti koju učenici pohađaju tijekom cijele godine. Veselo i raspjevano bilo je u "njemačkoj sobi" zahvaljujući prof. Lidiji Šalamon i 3. e razredu, a svoje fotografsko umijeće predstavio je Luka Buljan, učenik 2. a razreda. O problemima mladih kao što su anoreksija i bulimija te važnosti dobre veze progovorili su učenici trećih razreda pod vodstvom prof. M. Soldić. Prof. V. Balent sa svojim je gošćama s Osnovne škole braće Radić govorila o problemu ljudskih prava i toleranciji. Prirodnjaci su također ponudili zanimljive sadržaje: matematičari dvije radionice ("Čvorovi", "Eulerova formula za poliedre"), fizičari prezentaciju "Sunčev sustav i zvijezde" (učenici 1. d i 2. a razreda), kemičari uzbudljive pokuse (3. a, 3. d, 3. g, 4. a i 4. c), biolozi nekoliko radionica, izložbu fotoherbarija i prezentacije (3. b je, primjerice, ukazao na opasno zračenje mobitela). Za zvučnu kulisu, i to dojmljivu, pobrinuli su se gimnazijski bendovi.
U dvorani su se odigravale završnice sportskih natjecanja koja su otpočela pod zimskim i proljetnim praznicima.
Priredbi u Domoljubu prisustvovali su brojni gradski uglednici, a bili su tu i predstavnici Udruge ravnatelja. Nakon uvodne riječi ravnatelja prof. Vjekoslava Robotića, okupljenima su se obratili i prof. Helena Hećimović i prof. Ivan Pal. Osim pohvala i čestitki Gimnaziji i gimnazijalcima, podsjetili su da je obrazovanje pokretač razvoja Koprivnice i Županije te da su očekivanja od nas velika. "Gimnaziju ne čine zidovi, čine je ljudi", rekao je prof. Pal. Dodijeljena su priznanja za posebne zasluge u odgojno-obrazovnom radu prof. Ružici Međurečan, prof. Iliji Jajalu te pokojnom prof. Slavku Fijačku. Najboljom djelatnicom za 2009. godinu proglašena je prof. Marina Tomac-Rojčević. Najboljim učenicima u svojim generacijama proglašeni su: Karlo Ormuš (1. c), Hrvoje Stančin (2. d), Roko Žaja (3. d) i Oliver Orešić (4. c). Ravnateljevu nagradu dobio je učenik 4. c razreda Relja Kekez. Program koji su učenici pripremili uistinu je svojom raznovrsnošću i kvalitetom pokazao svu širinu njihovih interesa i darovitost.