PASCH

"Modell Zaprešić"

Već dugi niz godina u našoj županiji opada broj učenika koji njemački jezik uče kao prvi strani jezik. Takvo stanje odražava se i na broj učenika nastavljača u Gimnaziji. Kako bi se ta situacija pokušala popraviti, prof. Miodrag Maričić je u suradnji s OŠ „Braća Radić“, koji su se ponudili za domaćine, organizirao predstavljanje tzv. Modela Zaprešić. Skup je održan 8. veljače 2019. Članak o tome možete pročitati u školskom časopisu „Franzine“.

Podjela potvrda i uvjerenja za ispite Fit 1

i Fit 2

25. siječnja 2019. održana je svečana podjela potvrda i uvjerenja učenicima koji su položili ispite Fit in Deustch 1 i 2. Prema tradiciji učenicima je certifikate podijelio ravnatelj škole prof. Vjekoslav Robotić. Članak o događaju objavljen je i u školsko listu "Franzine", gdje možete pogledati i nekoliko fotografija. Budući da je ove godine obilježena i deseta godišnjica početka projekta PASCH, prof. Maričić je tim povodom napisao informativni članak.

Nasch-Pasch

Već niz godina, kao dio projekta partnerskih škola, postoji i internetski portal Nasch-Pasch, na kojem učenici Pasch-škola Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske objavljuju članke na njemačkom jeziku. U pokušaju da se uvođenjem novin formata članci poboljšaju i učine zanimljiv

« Rujan 2020 »

Gimnazija "Fran Galović" / Ulica Dr. Željka Selingera 3/a, HR-48000 Koprivnica / www.gimnazija-fgalovic-koprivnica.skole.hr / ured@gimnazija-fgalovic-koprivnica.skole.hr