I gosti i domaćini zadovoljni Mathemom 2016.

Autor: Nina Tadić, 19. 5. 2016.

Naša je škola 17. svibnja bila domaćin Matheme, ekipnoga natjecanja iz matematike za učenike osnovnih i srednjih škola, te ugostila čak 810 učenika i 200 mentora iz svih dijelova Hrvatske. Cilj je natjecanja popularizirati matematiku među učenicima različitih uzrasta, a od natjecatelja se očekuju matematička znanja i sposobnost logičkog zaključivanja. Čekajući rezultate, učenici su mogli razgledati grad Koprivnicu, a za mentore je u školi organizirano i predavanje. Pokrovitelji programa bili su Grad Koprivnica i Koprivničko-križevačka županija. Zahvaljujemo svim organizatorima na odličnoj provedbi natjecanja i bogatom programu za učenike i mentore.

Profesorica Bojana Habek rekla je o Mathemi: „Izuzetno sam zadovoljna odazivom učenika i mentora te samim tijekom natjecanja. Ovo je tek druga godina održavanja, a već smo došli do velikog broja od 810 učenika. To je dokaz da postoji velik interes za matematiku, odnosno matematička natjecanja. Može se reći da djeca uživaju u ovakvim nadmetanjima.“

Fotografije pogledajte na FB stranici FRANzine (snimio Marko Benjak)

Ivan Sršić, 3. c