Ivana Kapitanović i Jurica Srbiš - najperspektivniji sportaši

Autor: Administrator , 22. 3. 2011.

U nazočnosti predstavnika brojnih koprivničkih sportskih klubova i udruga, Zajednica športskih udruga Grada Koprivnice u ponedjeljak je proglasila najuspješnije sportašice, sportaše i sportske kolektive u 2010. godini.

Svečano proglašenje održano je na Gradskim bazenima Cerine, a posjetiteljima priredbe su po njenom završetku predstavljene novootvorene prostorije teretane i sale za aerobic na prvom katu bazenske zgrade.
Kao i prošle godine, najbolja je sportašica Koprivnice kuglačica Željka Orehovec, osvajačica dvije brončane medalje na Svjetskom prvenstvu. Najbolji sportaš opet je hrvač, Sandra Frankola naslijedio je Ivan Lončarić, osvajač trećeg mjesta na Prvenstvu Mediterana.
Najbolje su ekipe, kao i u 2009. godini, Slaven Belupo i Podravka Vegeta. Za najperspektivniju sportašicu izabrana je mlada Podravkina golmanica Ivana Kapitanović, dok je najbolji perspektivni sportaš nadareni šahist Podravke Jurica Srbiš.Izabrani su i najbolji u kategoriji sportaša s invaliditetom, to su Bernarda Ritoša i Klub Latica, a godišnja nagrada za razvoj sporta pripala je Stipi Relji, dugogodišnjem sportskom djelatniku i predsjedniku Nogometnog kluba Tehnika.
Nagrade i priznanja dodijelili su koprivnički gradonačelnik Zvonimir Mršić i predsjednica Zajednice športskih udruga Grada Koprivnice Jasmina Stričević.
Mršić je napomenuoi kako je bazen značajno doprinio razvoju sporta u Koprivnici. Pohvalio se kako su u prošle dvije godine koprivnički sportski klubovi i udruge udvostručili broj članova, a sportaše je pozvao da „ostave srce na terenu", jer se tako postižu najbolji rezultati. Izrazio je nadu da će nova u proračunu biti dovoljno do kraja godine.
- Vrijedno je i važno dio svog slobodnog vremena provoditi aktivno. Hvale vrijedan je svaki sat proveden na treningu ili sportskom terenu - naglasio je gradonačelnik Mršić.

Izvor: Koprivnica.net

« Svibanj 2024 »