Gimnazija "Fran Galović"

REZULTATI DRŽAVNIH NATJECANJA

Autor: Administrator , 11. 5. 2011.

HRVATSKI
Na Državnom natjecanju iz hrvatskoga jezika održanom u Opatiiji od 18. do 20. travnja 2011. godine učenica 4. d razreda Matea Vujičić osvojila je 5. mjesto. Njezina je mentorica prof. Romana Šutalo.

BIOLOGIJA
Državno natjecanje iz biologije održano je od 2. do 4. svibnja 2011. u Puli. Našu su školu projektom Nasljeđivanje boje krzna u činčila predstavljale Marina Galović i Nina Verčević iz 4. b razreda s mentorom prof. Miroslavom Samardžićem. Osvojile su 4. mjesto.

KEMIJA
U Puli je od 2. do 5. svibnja održano Državno natjecanje iz kemije. Našu je školu predstavljao Karlo Kocijan iz 2. b razreda i osvojio 9. mjesto. Mentorica je prof. Radmila Moferdin.

POVIJEST
U Poreču je održano Državno natjecanje iz povijesti. Najbolji rezultat među našim gimnazijalcima postigla je Lucija Sušilović koja je u kategoriji prvih razreda osvojila četvrto mjesto. Bojana Brnica i Kristina Matijašić u kategoriji istraživačkih radova osvojile su osmo mjesto. Tanja Jerkić bila je 13. u kategoriji četvrtih razreda, a Hrvoje Stančin16. u kategoriji trećih razreda. Mentorice su bile profesorice Irena Ač, Katarina Horvat i Gordana Trnski.

ASTRONOMIJA
Na Državnom natjecanju iz astronomije sudjelovale su tri učenice iz 1. d razreda i postigle odličan uspjeh: Klaudija Molnar osvojila je 1.mjesto, Mia Šimunić 6., a Ana Tonklin 7. mjesto. Njihov mentor bio je profesor Ljubomir Car.

KOŠARKA
Od šest ekipa koje su izborile nastup na Državno prvenstvo srednjih škola, naše košarkašice zauzele su treću godinu zaredom 3. mjesto, što je velik uspjeh. U gimnazijskoj košarkaškoj ekipi igraju Petra Šimunić, Dijana Bukovčan, Lucija Golubić, Lucija Sušilović, Klara Timarac, Martina Gregurek, Irina Žnidar, Josipa Gregurina, Lea Međimurec, Jasmina Stjepanović, Suzana Zeko i Lea Carek. Voditelj ekipe je profesor Marijan Kuharić, a pomoćna trenerica je profesorica Natalija Kušenić.