Tjedan njemačkog jezika

Autor: Saša Vitner, 17. 10. 2011.

Kako je školska i akademska godina 2011./12. proglašena godinom učenja njemačkoga jezika, ionako dobra suradnja Gimnazije "Fran Galović" i Goethe-Instituta bit će još intenzivnija. Naime, od 17. do 27. listopada u Školi će biti postavljena izložba plakata s temom suvremene njemačke glazbe, a uz plakate idu i mp3-plejeri, CD-i te jedan dokumentarni film. Profesori njemačkoga jezika osmislili su nekoliko sati učenja njemačkoga jezika na neformalan način: u tzv. njemačkoj sobi od ponedjeljka do četvrtka 8. sat, a u petak od 8.00 do 14.00 sati učenici će moći slušati glazbu na njemačkom jeziku i učiti riječi jer će svi tekstovi biti ispisani i dostupni svakom učeniku dok će se istovremeno na internetu puštati glazbeni spotovi. Svatko će naći nešto za sebe jer je zastupljeno više glazbenih pravaca kao što su npr. indie, hip-hop, tehno, pop i sl. U isto vrijeme u drugoj učionici njemačkoga jezika moći će se pratiti dokumentarni film o suvremenoj njemačkoj glazbi. Izložba i glazbena slušaonica otvorenoga su tipa pa se pozivaju i učenici drugih škola da se pridruže gimnazijalcima u učenju njemačkoga. Svakako treba spomenuti da su plakati stigli iz Opatije, a nakon Koprivnice sele se u Viroviticu jer u izložbi Musik + X sudjeluju sve partnerske škole (PASCH) Goethe-Instituta.

Radni tjedan završit će koncertom njemačke indie grupe "Die Sterne" koji će se održati u subotu u Hypo centru u Zagrebu, a gimnazijalci idu autobusom sa svojim profesorima njemačkoga jezika. Troškove puta pokriva Goethe-Institut dok su ulaznice besplatne.
U suradnji s Gimnazijom "Fran Galović" Goethe-Institut organizira i financira dvije radionice na temu suvremene glazbe u nastavi njemačkoga jezika koje će voditi Njemica Freya Conesa: 26. listopada za nastavnike i profesore njemačkoga jezika, a 27. listopada za učenike.

« Svibanj 2024 »