SJAJNI REZULTATI S DRŽAVNOG NATJECANJA LIK 2017.

Autor: Romana Šutalo, 2. 5. 2017.

Državno  natjecanje-izložba iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna- LIK 2017. u organizaciji Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta i Agencije za odgoj i obrazovanje održano je od 27. do 28. travnja u Prvoj sušačkoj  hrvatskoj  gimnaziji u Rijeci.
Na Državno natjecanje - izložbu  pozvano je ukupno 13 učenika i njihovih mentora iz kategorije srednjih škola.
Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je „Zvučna slika“ koja je posebno nadahnula mlade vizualce da pokušaju u jednom kadru „uloviti“ zvuk i prikazati ga koristeći elemente ritma, svjetlosti i boje.
Cilj natjecanja  bio je ostvariti likovni uradak koristeći fotografiju kao medij, uzimajući u obzir njen povijesni značaj, tehnološke mogućnosti, funkciju i vidove fotografije.
U drugoj kategoriji učenici su se natjecali u pisanju eseja u kojem su pisali o istraživanju  na zadanu temu.
Osobito smo ponosni na sjajne rezultate dviju učenica naše škole, Veroniku Lojan iz 4.d razreda i Maju Gregor, učenicu 3.b razreda koja je svojim radom naziva „ Refrakcija“osvojila 1. mjesto u kategoriji likovnog izražavanja na temelju istraživačkog rada.
Natjecanje je završeno otvorenjem izložbe likovnih radova u Galeriji Principij u Rijeci.

Bravo, djevojke!

Iva Bolfek, prof.