Polarni san u GFG-u

Autor: Romana Šutalo, 22. 1. 2018.

Vjerojatno ste svi već čuli za nevjerojatan pothvat Davora Rostuhara, prvog Hrvata koji je prošle srijede osvojio Južni pol, no niste znali da je i naša škola bila dio te avanture.
Naime, učenici naše geografske grupe marljivo su šest tjedana pratili Davorov blog i kroz objavljene tekstove učili o polarnim krajevima te provjeravali svoje znanje kroz kvizove u konkurenciji stotinjak hrvatskih škola. S ciljem slanja podrške Davoru na ekspediciji te isticanja važnosti očuvanja našeg ekosustava, geografska grupa je organizirala "eko-bicko utrku" u krugu naše škole. Učenici su se štafetno utrkivali u više disciplina s krajnjim ciljem odlaganja boca u odgovarajuće spremnike i promoviranja zdravog načina života. Njihov video uradak možete vidjeti pod navedenim linkom:

Nadamo se da će Davor posjetiti našu školu i podijeliti s nama svoja iskustva u ostvarenju svojeg "Polarnog sna".

Maja Maček Treščec, prof. i Zvonimir Treščec, prof.

« Kolovoz 2018 »

Gimnazija "Fran Galović" / Ulica Dr. Željka Selingera 3/a, HR-48000 Koprivnica / www.gimnazija-fgalovic-koprivnica.skole.hr / ured@gimnazija-fgalovic-koprivnica.skole.hr