Gimnazijski odvjetnici dobili parnicu

Autor: Romana Šutalo, 11. 3. 2012.

Kaznena parnica u kojoj očajnički pokušaj nastavka burne ljubavne veze završava pokušajem ubojstva, bila je tema ovogodišnje Državne smotre iz Građanskog odgoja i obrazovanja Modul Zakon u razredu - simulirano suđenje održane 10. ožujka 2012. godine na Općinskom kaznenom sudu u Zagrebu. Na Smotri je sudjelovalo osam ekipa iz Zagreba, Slavonskoga Broda, Splita i Koprivnice.

"Odvjetnički tim" naše škole u sastavu Mia Sitar, Marinela Jelušić, Paula Stančin, Ivana Markulin, Anja Glavina, Maja Repić, Christian Milenkovski i Dominik Dedić uspio je obraniti optuženu za pokušaj ubojstva po hrvatskom modelu suđenja dok po američkom modelu nije uspio dokazati krivnju izvan razumne sumnje, tako da je rezultat na kraju bio neodlučan. Ipak, naš je tim dobio najbolje ocjene za uvodnu i završnu riječ te pohvale za izuzetno dobro poznavanje engleskog jezika na kojem se održalo suđenje po američkom modelu.

Sudili su nam sudac Vrhovnog suda g. Marin Mrčela i sutkinja Općinskoga kaznenog suda gđa Željka Skomerišić. Gimnazijalci su dio svojih priprema za suđenje odradili na Županijskom sudu u Koprivnici uz stručnu pomoć sutkinje Melite Mioč-Felak.

Jasna Kraljić-Cmrk, prof.