Županijsko natjecanje u poznavanju hrvatskoga jezika (šk .god. 2019./2020.)

Autor: Vjekoslav Robotić, 11. 10. 2020.

S obzirom na okolnosti uvjetovane koronom, prošlogodišnje planirano Županijsko natjecanje u poznavanju hrvatskoga jezika održano je ove školske godine, 29. rujna 2020. godine u našoj školi.

Županijskoj razini Natjecanja pristupili su učenici koji su ostvarili najbolji rezultat na školskoj razini u veljači 2020.

U kategoriji 1. razreda pod vodstvom mentorice profesorice Ane Marije Međimurec 2. mjesto u Županiji osvojio je Teo Čokonaj. Josip Mikulić osvojio je 4. mjesto, Hana Rajtarić 6. mjesto, a Mia Sremec plasirala se na 7. mjesto. Svi učenici polaznici su prirodoslovno-matematičke gimnazije.

U kategoriji 2. razreda najbolji rezultat u Koprivničko-križevačkoj županiji ostvarila je Dunja Svržnjak pod mentorstvom profesorice Romane Šutalo.

Matej Podgajski plasirao se na 2. mjesto, a Vanda Žauhar-Henezi na 3. mjesto. Mentorica navedenim učenicima je profesorica Ana Marija Međimurec i također su polaznici prirodoslovno-matematičke gimnazije.

Leonarda Sermek u kategoriji 3. razreda plasirala se na 2. mjesto u Koprivničko-križevačkoj županiji. Leonardina mentorica je profesorica Sonja Delimar.

Prošlogodišnji maturanti, sadašnji brucoši, nisu pristupili Natjecanju, tako da u kategoriji 4. razreda naša škola nije imala svoje predstavnike.

Svim učenicima i njihovim mentoricama čestitamo na ostvarenom uspjehu!

Dubravka Šutalo Kovačić, prof.