Humanitarna akcija volontera gimnazije ‘Fran Galović’ Koprivnica ide dalje

Autor: Vjekoslav Robotić, 18. 1. 2021.

Naše nastojanje da pomognemo ljudima na potresom pogođenom području je već urodila plodom. Naše skladište je puno doniranih stvari. Za to se zahvaljujem svima koji su donirali hranu, odjeću i obuću, školske stvari za djecu, kućanske aparate i drugo. Svaki ispravan predmet će naći svoju primjenu.

Budući da je još dosta kaotično stanje na pogođenom području, volonteri su odlučili nastaviti akciju i prikupiti još materijala za stradale.

Naš je cilj pomoći koliko se može jednom cijelom naselju i to tako što ćemo donirano predati u  područnu školu Maja, matične osnovne škole Glina, odakle će mještani moći uzeti što im treba za djecu i sebe, a ostalo uputiti drugim potrebitim ljudima iz okolice.

Pomozite nama da pomognemo drugima!

Akcije prikupljanja će se zbog epidemioloških mjera odvijati na sljedeći način:

Petak, 22. siječnja 2021. g moći će se donirane stvari ostaviti na glavnom ulazu u školu do 08:00 sati, a cijeli dan do 17 sati sa stražnje, dvorišne strane (parking) u za to pripremljene i označene kutije.

Petak, 29. siječnja 2021.g isto kao prethodno.

Subota, 30. siječnja 2021.g. od 09:00 do 13:00 sati sa dvorišne strane (parking) u za to pripremljene kutije.

Mole se svi da ovu obavijesti šire putem osobnih kontakata i društvenih mreža.

Donirane materijale će se nakon razvrstavanja prevesti do navedene područne škole gdje će se izvršiti primopredaja. Kako stvari trenutno stoje, očekujemo da bi se to dogodilo u veljači ili početkom ožujka, ovisno o stanju na terenu.

Kvarljivu ili robu s kratkim vijekom trajanja će se proslijediti Crvenom križu, a trajniju hranu i namirnice će se posebno označiti kako bi se prvo podijelilo na licu mjesta.

Što donirati??

Zamislite da odete u kraću šetnju, a po povratku od vaše kuće/stana nema ničega osim šute…

Hvala svima unaprijed.

Volonteri GFG-a