Za sve zainteresirane učenike i profesore - Online događaj World Education Fair

Autor: Vjekoslav Robotić, 18. 3. 2021.

Virtualni događaj World Education Fair, 18. ožujka, 14-18 h

Svjetski sajam obrazovanja, jedan od najvećih sajmova obrazovanja u Europi koji predstavlja najnovije trendove i pruža besplatne savjete o obrazovanju na brojnim sveučilištima i školama u inozemstvu, ovoga će se proljeća održati i u online izdanju, 18. ožujka od 14 do 18 sati. Na virtualnom sajmu učenici i roditelji će imati priliku razgovarati izravno s predstavnicima sveučilišta za koja su zainteresirani, konzultirati se s obrazovnim savjetnicima te poslušati informativne prezentacije o obrazovanju u inozemstvu.

Odlazak Velike Britanije, ali ne i mogućnosti – studentski uvjeti nakon Brexita

Brojna britanska sveučilišta nude velikodušne stipendije kroz cijelo trajanje studija, a neka od njih zadržala su i stare iznose školarina. Stipendije za inozemne studente mogu pokriti čak 30-40% školarine. Također, nakon završenog studija na britanskom sveučilištu, naši studenti ostvaruju pravo na radnu vizu u trajanju od dvije godine. Sve informacije o obrazovanju u Velikoj Britaniji nakon Brexita bit će predstavljene u obliku prezentacija na online sajmu.

Najbolje obrazovne institucije u Europi

Kada je u pitanju odabir studija u inozemstvu, Nizozemska je jedno od najbrže rastućih odredišta upravo zbog povoljnih školarina i velikog izbora studija na engleskom jeziku u raznim područjima, od inženjeringa do psihologije. Korisno je znati da se na nizozemskim sveučilištima naknada za prvu godinu studija za sve preddiplomske studije upola smanjuje. Studenti ostvaruju prava i na razne subvencije za pokrivanje životnih troškova. Ove će godine na virtualnom sajmu sudjelovati nizozemska sveučilišta Breda University of Applied Sciences, Radboud University, Tilburg University i Fontys University of Applied Sciences.

Svakako ne trebamo zaboraviti i sveučilišta iz Danske, zemlje koja se ponosi besplatnim visokim obrazovanjem za EU građane. Dania Academy, VIA University College i International Business Academy danska su sveučilišta koja će biti izlagači na ovogodišnjem sajmu.

Posjetitelji će tijekom sajma moći saznati informacije o austrijskim i njemačkim sveučilištima koja nude studije na engleskom i njemačkom jeziku – Carinthia University of Applied Sciences, Webster Vienna University i njemačko sveučilište Berlin Brandenburg International School. Također, ako ste zainteresirani za studiranje u Rusiji, na virtualnom ćete sajmu moći upoznati predstavnike Peoples’ Friendship University of Russia, jednog od najvećih ruskih sveučilišta.

Doznajte informacije o stipendijama za srednje škole u inozemstvu

Ove godine WEF donosi niz vijesti i za učenike koji su zainteresirani za završavanje srednje škole u inozemstvo. Razne škole nude stipendije koje mogu smanjiti troškove školarine do 50% kandidatima s posebnim vještinama. Vrste stipendija za koje se učenici mogu prijaviti su akademska, sportska, glazbena ili umjetnička i dodjeljuju se učenicima koji pokazuju izvanredne rezultate u jednom od navedenih područja.

Učenike i njihove roditelje zainteresirane za vrhunsko srednjoškolsko obrazovanje razveselit će i sudjelovanje Cardiff Sixth form College and Dukes Education, skupine vrhunskih privatnih srednjih škola u Velikoj Britaniji s visokim stipendijama, kao i grupe Inspired Education Europe koju čini preko 30 privatnih srednjih škola iz Belgije, Italije, Španjolske i Velike Britanije.

Tečajevi jezika – spoj zabave i obrazovanja

Svi zainteresirani moći će se informirati o Tjednu švicarskog obrazovanja, jezičnim tečajevima u Švicarskoj s ekskluzivnim popustima do 20%, koji će se održati od 29. ožujka do 2. travnja. Svi ponuđeni tečajevi vrlo su detaljni i definirani, a nastavno osoblje odabrano je prema visokim kvalifikacijama i reputaciji u svom području. Tečajevi su ispunjeni praktičnim radionicama koje uz zabavu polaznicima pružaju i koristan odmor. Također, velik interes za slične programe očekuje se i u zemljama do kojih se može lako doći automobilom ili autobusom, poput Italije i Austrije.

Kao i svake godine, sudjelovanje na World Education Fairu u potpunosti je besplatno, samo se potrebno prijaviti. Prijave su moguće putem linka: https://bit.ly/wef-virtual

O Integral Edukacijskim Programima

Organizator sajma WEF obrazovna je agencija Integral Edukacijski Programi. IntegralEdu najveća je savjetodavna agencija za obrazovanje u inozemstvu s 27 godina iskustva i 16 ureda u Europi, a svoju podružnicu u Hrvatskoj otvorila je 2015. godine. Misija agencije je mladim ljudima približiti mogućnost obrazovanja u najcjenjenijim europskim i svjetskim institucijama te im pomoći to i ostvariti kroz dugogodišnje iskustvo, znanje i kontakte u području inozemnog obrazovanja.

Priloženi dokumenti:
unnamed_(4).png (189.17 KB)