Međunarodni dan darivanja knjiga u GFG – uključite se!

Autor: Vjekoslav Robotić, 11. 2. 2022.

Dragi gimnazijalci, osim što je Dan zaljubljenih, 14. veljače je i Međunarodni dan darivanja knjiga.

Pozivamo vas da se tim povodom od ponedjeljka 14. veljače do petka 18. veljače uključite u darivanje/razmjenu knjige.

Mjesto darivanja knjiga bit će dvije klupe koje će od ponedjeljka biti postavljene u holu škole preko puta učionice iz fizike kod dvorišnog ulaza u školu. Mjesto ćete uočiti prema natpisu Mjesto darivanja knjiga.

Darivanje/razmjena zamišljena je tako da se na tom mjestu knjige daruju/ostavljaju do četvrtka, a od petka možete među njima odabrati one koje vam se sviđaju ili mislite da su vam potrebne po načelu – koliko ste ostavili, toliko možete uzeti.

Važno je imati na umu:

• razmjena je dobrovoljna
  • ne opterećujte roditelje kupovinom novih knjiga – daruju se knjige koje vam ne trebaju, ali su vrijedne
  • nije zamišljeno kao odlagalište neupotrebljivih knjiga 😊

Za više informacija obratite se svojim profesoricama Hrvatskoga jezika ili knjižničarki.

Sonja Delimar