SocioŠkola – radionice sociološke imaginacije

Autor: Vjekoslav Robotić, 19. 4. 2022.

Tijekom  drugog polugodišta u našoj školi provode se radionice Programa Socioškola namijenjene učenicima trećih razreda. Radionice su osmislili studenti uz financijsku i stručnu pomoć Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Odsjeka za sociologiju te Hrvatskog sociološkog društva. Teme radionica su sociološka imaginacija, istraživačke metode u sociologiji, osnove statistike i sociološki esej. Radionice na temu sociološke imaginacije su završile. Sudjelovale su učenice 3.c razreda Jana Dombaj, Nika Stančin i Rea Šijak koje svoje dojmove dijele sa vama.

Ove radionice donijele su nam nova znanja i iskustva, ali isto tako i poznanstva. Proširile smo dosadašnja znanja s nastave sociologije te naravno, naučile i nešto novo. Stekle smo vještinu sociološkog pogleda na društvo koji omogućava izdizanje iznad osobnog, svakodnevnog iskustva i sagledavanje sebe i drugih iz šireg vidokruga te prepoznavanje općeg u pojedinačnom. Zahvaljujemo našoj profesorici sociologije Katarini Horvat koja nas je upoznala s ovim radionicama i pomagala pri rješavanju zadataka. Bilo je zanimljivo sudjelovati na radionicama jer znanja i vještine koja smo stekle vrlo su primjenjiva u svakodnevnom životu. Ovakav tip radionica svakako preporučamo svima koje zanima društvo zato što na vrlo zanimljiv i kreativan način te u vrlo opuštenoj atmosferi mogu naučiti jako puno toga. Kako su radionice izgledale, možete pročitati u digitalnom magazinu Franzine-u.