LIDRANO

Autor: Vjekoslav Robotić, 23. 5. 2022.

Državna razina Smotre literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2022. održala se od 27. travnja do 29. travnja u Vodicama. Našu školu na državnoj razini predstavljao je učenik Martin Barberic iz 3. d razreda literarnim radom Agonija ruske ruže. Martinova mentorica je Ana Marija Međimorec, prof.

Prosudbom povjerenstva za literarne izraz Martinov rad našao se među uspješnijim radovima ovogodišnjeg LiDraNa. Ujedno, Martin je imao priliku prisustvovati radionicama poznatih hrvatskih književnika Kristijana Novaka i Zorana Ferića koji su učenicima udijelili korisne savjete za buduće literarne radove.

Podsjetimo, na županijskoj razini ovogodišnjeg LiDraNa naši učenici predstavili su se u kategoriji literarnog izraza i dramsko-scenskog stvaralaštva.

Učenik Luka Kiš iz 1. d razreda predstavio se literarnim radom Igračke. Lukina mentorica je Lidija Novosel, prof.

Učenik Josip Mikulić iz 3. d razreda predstavio se pjesmom Dva kestena, a mentorica učeniku je Ana Marija Međimorec, prof.

Učenik Hrvoje Horvat iz 4. e razreda predstavio se u kategoriji dramsko-scenskog stvaralaštva monologom iz Krležine drame U agoniji. Mentorica učeniku je Ines Sertić, prof.