Gimnazijalke na kazališnom festivalu

Autor: Romana Šutalo, 26. 5. 2012.

Kao polaznica dramske skupine Ludens teatra grupe “Luda PIPA”, sudjelovala sam na  52. festivalu hrvatskih kazališnih amatera koji je održan u Starom Gradu na Hvaru od 16. do 20. svibnja. Dramska skupina pod vodstvom profesorice Dijane Mateše broji 11 članova, među kojima su Alicé Ladan i Jelena Markota iz 2. e razreda.

Petra Sedlanić, 3. a

U nastavku pročitajte i cijeli tekst.

Fotoalbum

Nas devetero mladih kazalištaraca probilo je led predstavom Allana Owensa “Snježna žena”. Žiriju i malobrojnim gledateljima pripovijedanjem, igrom sjena i slika prikazali smo staru japansku priču o mladiću, starcu i tajnovitoj ženi. Starac i mladić kreću na put iz samo njima znanog razloga, a na povratku kući posjećuje ih Snježna žena i starac umire. Priča je mistična i postavlja mnoga pitanja, a tko želi saznati tko je Snježna žena, odakle dolazi i kuda ide, je li dobra ili zla, treba li joj davati obećanja i treba li ih ona održati, pozvan je u Dom mladih od 15. do 17. lipnja kada će se održati Vikend amaterskog kazališta.

Na žiri smo ostavili pozitivan dojam, pohvalili su izvedbu, osobito režiju i savjetovali nas o daljnjem radu. S obzirom na to da smo kratko vrijeme zajedno kao grupa,  nedostaje nam sigurnosti koja se stječe samo iskustvom, ali nam, prema riječima stručnog povjerenstva, potencijala ne manjka.

Ostatak  vremena gledali smo predstave kazalištaraca iz drugih gradova, družili se s ostalim glumcima i uživajući na predivnom otoku, punili baterije za školski finish.