Poziv učenicima na projekt UPSHIFT

Autor: Vjekoslav Robotić, 14. 10. 2022.

UNICEF i Hrvatski ured za kreativnost i inovacije pozivaju učenike Vaše škole da se uključe u program UPSHIFT.

UPSHIFT je trodnevna besplatna i neprofitna radionica za mlade, koja objedinjuje poduzetnički i timski duh, inovativnost te praktična znanja.

Održat će se od 28. do 30. listopada 2022. u hotelu Zagi u Oroslavju, a sudionicima su pokriveni troškovi boravka sva tri dana (smještaj, materijali za radionicu, tri obroka dnevno). Radionica je ovog puta za mlade iz Varaždinske, Krapinsko-zagorske i Virovitičko-podravske županije.

Kako se UPSHIFT odvija?

Ovdje možete pogledati video s UPSHIFT projekta održanog u Međimurskoj županiji.

Mladi se prilikom prijave na UPSHIFT povezuju u timove od 3 do 5 članova te putem online obrasca prijavljuju problem s kojim su se susreli u svojoj lokalnoj zajednici i željeli bi ga riješiti. Iz jedne se škole može prijaviti neograničen broj timova te učenici u timovima mogu biti iz različitih razreda, samo je važno da jedan tim ima od 3 do 5 učenika.

Organizatori će na temelju svih pristiglih prijava odabrati 10 timova koji će sudjelovati na radionici. Radionica traje 3 dana tijekom kojih će učenici, uz pomoć design thinking metode, raditi na formiranju ideje koja može riješiti njihov problem. U tome im pomažu naši mentori - mladi edukatori koji se bave osmišljavanjem i provođenjem projekata.

Najbolja 3 tima dobivaju 7. 500 kn namjenskih sredstava za realizaciju svoje ideje, a u toj ih realizaciji također vode njihovi mentori.

Do sad je uspješno provedeno 10 UPSHIFT programa u svim regijama Hrvatske.

Rok za prijavu na program je 20. listopada 2022. u 23:59. Prijave se vrše putem obrasca: https://forms.gle/WFcvzCtcvbLfwA3b8

Više informacija o projektu možete pronaći na poveznici: https://zabum.hr/upshift/

« Svibanj 2024 »