Mali Galović po treći put u rukama Martina Barberica

Autor: Vjekoslav Robotić, 8. 11. 2022.

U Galeriji „Mijo Kovačić“ u subotu, 5. studenoga 2022.,  održana je završna svečanost Međunarodnog festivala književnosti Galovićeva jesen  i dodijeljene su nagrade za najbolje književno djelo te najbolje učeničke radove.

Mali Galović književna je nagrada koja se dodjeljuje za najbolji literarni rad učenicima sedmog i osmog razreda osnovne škole i srednjoškolcima, koji se mogu za nju natjecati. Na Natječaj za Nagradu Mali Galović 2022. stiglo je čak 300 radova iz cijele Hrvatske. Povjerenstvo za Nagradu koje su činili Dubravka Brezak Stamać, Darko Pernjak i Tomislav Zgoda odabralo je tri najbolja učenička rada.

Nagradu Mali Galović, po treći put, dobio je učenik naše škole Martin Barberic (4. d) za pjesmu Cujzek. Podsjetimo, Martin je nagradu dobio  u 1. i 3. razredu za pjesme V jesen i Zasmejala se gospodarica. Isto tako, Martin je predstavljao Gimnaziju i na Državnoj razini Smotre literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2022.

Martinova mentorica je profesorica Ana Marija Međimorec.

Ostali dobitnici su Karlo Kršak, učenik Tehničke škole Ruđera Boškovića Zagreb i Tea Habazin, učenica 3. razreda Srednje škole Zlatar. Nagradu su učenicima uručile ministrica kulture i medija Nina Obuljen Koržinek i ravnateljica AZOO-a Dubravka Brezak Stamać.

Nagradu Fran Galović za najbolje književno djelo na temu zavičaja i/ili identiteta dobio je roman Babanija Miroslava Kirina.

Čestitamo Martinu i veselimo se novim literarnim radovima iz njegova pera!

Martinove radove možete pročitati u našem FRANzinu.

Ana Marija Međimorec, mag. educ. hist. et philol. croat.

« Svibanj 2024 »