O židovskoj kulturnoj baštini

Autor: Vjekoslav Robotić, 14. 3. 2023.

Učenici trećih razreda zainteresirani za temu  društvenog, kulturnog, gospodarskog i političkog doprinosa židovske zajednice razvoju Koprivnice prisustvovali su  9. ožujka, u prepunoj dvorani koprivničke galerije Mijo Kovačić, predstavljanju rezultata Znanstvenog kolokvija ,,Židovi u Podravini'' kojeg su organizirali Povijesno društvo Koprivnica u suradnji sa Muzejom Grada Koprivnice. U drugom dijelu događanja učenici su razgledali gostujuću izložbu ,,Likovna baština iz muzejske zbirke Židovske općine Zagreb''. Na izložbi je predstavljeno 30 umjetnika židovskog porijekla koji su doprinjeli razvoju moderne i suvremene umjetnost. Na kraju su svi posjetitelji mogli kušati tradicionalne židovske poslastice koje je pripremila Židovska općina Koprivnica. Bilo je ovo vrlo poučno i zanimljivo iskustvo.

Bogatu zbirku umjetnina Židovske općine Zagreb koja ''odražava doprinos sredini u koju su se nakon nekoliko generacija uspješno uklopili'' možete razgledati u Galeriji Koprivnica do 14. travnja.

Katarina Horvat, prof.

« Svibanj 2024 »