Mravek Slavek

Autor: Vjekoslav Robotić, 4. 4. 2023.

Krajem ožujka održana je još jedna uspješna radionica u sklopu projekta „Slušaj, čitaj, reci pa pokus ispeci!“ u kojoj su sudjelovali predškolci iz Dječjeg vrtića „Igra“ i prvašići Osnovne škole „Podolice“. Radionica se bavila pričom o mraveku Slaveku koji je htio otputovati u Pariz i posjetiti Eiffelov toranj pa su mu djeca uz pomoć naših gimnazijalki odlučila pomoći. Osim razgovora o zemljama koje bi htjeli posjetiti, djeca su maštovito istaknula mnoga prijevozna sredstva kojima bismo mogli otputovati na pojedine destinacije. Najveće iznenađenje izazvao je pokus jer su djeca dobila priliku samostalno ga izvesti i omogućiti Slaveku let balonom. Na kraju radionice istaknute su ključne riječi na engleskom jeziku, odgledan je kratki filmić o letu balonom i, već tradicionalno, otpjevane su pjesmice na engleskom jeziku vezane za temu. Uskoro nas čeka nova radionica i svi se veselimo novim susretima.

Mišela Lokotar i Ines Sertić

« Svibanj 2024 »