Bližimo se kraju

Autor: Vjekoslav Robotić, 21. 6. 2023.

U subotu, 3. lipnja 2023., održan je osmi po redu Dan za znanost u sklopu kojeg je održana posljednja radionica eTwinning projekta „Slušaj, čitaj, reci pa pokus ispeci!“ kojoj su prisustvovali predškolci dječje skupine „Zmajići“ i učenici 1. a razreda Osnovne škole „Podolice“. Marljivi učenici Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica održali su brojne aktivnosti i zanimljive pokuse poput „Crne mambe“, „Odbjeglog duha“, „Zelenog plamena“ ili „Paljenja ruku“, ali najviše pozornosti izazvao je pokus „Prehlađeni vulkan“, posljednji u nizu našeg projekta. Aktivnost kojom će završiti projekt polaznici će ostvariti u svojoj skupini, tj. u razredu osmišljavajući akrostih na temelju riječi POKUS. Djeca će osmisliti što više riječi koje započinju zadanim glasovima i tako ujedno izraziti svoje dojmove o radionicama koje su se provodile od prosinca 2022. do lipnja 2023. Nadamo se da smo ovim projektom uspjele potaknuti djecu na samostalno otkrivanje, razmišljanje i rješavanje problema i ujedno povezati sve tri razine formalnog obrazovanja.

Mišela Lokotar i Ines Sertić

« Svibanj 2024 »