U Općinskom sudu - Zakon u razredu

Autor: Nina Tadić, 27. 4. 2014.

Učenici uključeni u grupu Zakon u razredu – simulirana suđenja u petak 25. travnja 2014. održali su suđenje u Općinskom sudu u Koprivnici. Suđenje je započelo u jedanaest sati, a trajalo je dva sata. Dino Rakić, Dominik Dedić, Sara Barić, Ivana Markulin, Gracija Grošić i Paula Stančin uz pomoć učenika 2. g razreda Matije Večenaja, Marcela Šestaka i Dominika Vrbana dobili su nova imena i preuzeli uloge okrivljenika, svjedoka, branitelja i tužitelja. Riječ je bila o slučaju Ane Grabar, brižne majke koja je pod svaku cijenu htjela spasiti svoga sina kojem je bila potrebna operacija. Je li ona zaista htjela dati liječniku i-pad vrijedan oko 4.000 kuna da obavi operaciju ili je samo kolateralna žrtva policije koja je pratila liječnika zbog sumnji za primanje mita, trebalo je dokazati pred sudom. Učenike je pripremala profesorica Jasna Kraljić-Cmrk uz pomoć sutkinja Vesne Piškorec-Kuzmić i Lidije Vuljak. Učenici su ovaj slučaj imali na državnoj Smotri simuliranih suđenja u ožujku, a odlučili su se izvesti ga pred učenicima 2. g razreda u sklopu eksperimentalne nastave Građanskog odgoja i obrazovanja.

Vedrana Strmečki, 1. c

Priloženi dokumenti: