Galovićeva jesen

Autor: Romana Šutalo, 15. 10. 2014.

Dragi gimnazijalci!

I ove školske godine od 17. do 25. listopada obilježavamo 21. Galovićevu jesen. Sva događanja ovogodišnje Galovićeve jeseni namijenjena su mladima. Pozivamo vas da se pridružite festivalu umjetnosti koji će i ove godine pohoditi naš grad i našu školu.

U ponedjeljak 20. listopada  u 10 sati u našoj školi počinje tečaj kreativnog pisanja koji će održati  književnik Kristian Novak . Tečaj je namijenjen literarno nadarenim učenicima koprivničkih srednjih škola.

Isti dan uvečer (19 sati) u Rooster pubu bit će održana Pjesnička večer mladih podravskih pjesnika na kojoj će sudjelovati bivši i sadašnji učenici naše škole. Pozivamo vas da se pridružite i podržite svoje prijatelje i kolege.

U četvrtak 23. listopada učenici trećih i četvrtih razreda (koji žele) sa svojim profesorima Hrvatskoga jezika odlaze u kino Velebit gledati film o Franu Galoviću – Razgovor sa sjenama. Projekcija filma započinje u 13 sati.

I ove godine naši volinteri čitaju na G-točkama, i to 23. i 24. listopada. Čita se i u Bolnici „Dr. Tomislav Bardek“ na Dječjem odjelu, u vrtiću „Zvjezdica“ i u vrtiću sv. Josipa (popis i raspored volontera nalazi se u prilogu). Dogovor vezan uz čitanje održat će se 20. listopada u 14 sati u multimedijskoj učionici naše škole. Pozivamo sve učenike koji su se prijavili za volontiranje da taj dan dođu na dogovor.

U četvrtak 23. listopada u 20 sati KKC Pixel nam otvara svoja vrata i pomaže nam u obilježavanju ovogodišnje Galovićeve jeseni. Dođite, opustite se i uživajte u poeziji Frana Galovića, ali i naših učenika koji će hrabro stati pred publiku.

Pjesnička matineja održat će se u petak 24. listopada u 11 sati. Na Matineji ove godine sudjeluju pjesnici Gaetano Longo, Trajče Kacarov, Zvonko Taneski i Dubravko Jelačić Bužimski. U dogovoru sa svojim profesorima, dođite i uživajte u snazi pjesničke riječi. Dokažimo ponovno koliko smo moćni u poznavanju drugih jezika. Dođite i pružite podršku svojim vršnjacima čiji će radovi taj dan biti u najužoj konkurenciji za Nagradu „Mali Galović“.

Sva ostala događanja vezana uz Galovićevu jesen nalaze se u Programu koji možete pronaći u privitku.

Ukradite koji slobodan trenutak i prepustite se užitku i ljepoti pjesničke riječi koju svake godine oživljavamo u jesen kada se prisjećamo našeg velikog pjesnika!

Dubravka Šutalo-Kovačić

Priloženi dokumenti: