Čitateljski klub za profesore

Autor: Nina Tadić, 23. 10. 2014.

U ponedjeljak, 20. listopada, u školskoj je knjižnici održan prvi susret profesora koji žele biti članovi gimnazijskoga čitateljskog kluba za nastavnike. Osim šestero aktivnih članova nastavničkoga zbora, poseban obol susretu dali su umirovljeni profesori, koje smo dočekali s velikim veseljem: profesorice Maja Kučan i Ružica Međurečan te dr. Radovan Kranjčev. Zaista ih je bilo lijepo vidjeti ponovno u školskom prostoru. Uz vidnu uzbuđenost sviju i srdačno pozdravljanje, razgovaralo se o umirovljeničkim danima, ali i o školi nekoć i danas. Središnji dio susreta pripao je našoj glavnoj temi - čitanju. Od predloženih šest naslova glasovanjem je za prvu knjigu koju članovi čitaju izabran roman Raya Bradburyja "Fahrenheit 451". Na poticaj dr. Kranjčeva dogovoreno je da se na susretima posveti pozornost i zavičajnim piscima, posebno našem Franu Galoviću.

Na kraju su nam naši umirovljenici zahvalili na pozivu i dali naslutiti da se skupa s nama raduju sljedećem susretu, na kojem će nam se - nadamo se - pridružiti još kolegica i kolega. Klupski susreti održavat će se svakog trećeg ponedjeljka u mjesecu u 14.15.

Anka Simović, prof.