TEDxKoprivnicaLibrary – velike ideje u malom gradu

Autor: Nina Tadić, 31. 10. 2014.

U koprivničkoj gradskoj knjižnici ponovno se održava TEDx događaj u sklopu programa lokalnih, samostalno organiziranih događaja kojima je cilj dijeljenje iskustava u prepoznatljivom TED stilu. (O TED-u i raznim idejama vrijednim širenja više na adresi http://www,ted,com/.)

Na Stručno-znanstvenom odjelu Knjižnice i čitaonice "Fran Galović" u ponedjeljak, 3. studenog, s početkom u 18:30 h izlažu se kratki videoprikazi TED govora i troje će naših sugrađana govoriti uživo. Zanimljivost izlaganja jamči raznolikost profesija govornika, a svoje će ideje prezentirati: Hrvoje Petrić, profesor na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu ("Povijest okoliša, ekohistorija"), Helena Hećimović, prof., ("Ekomobilnost") te Antonio Grgić, umjetnik i arhitekt ("10 projekata za Koprivnicu"). Na mrežnoj stranici TEDxKoprivnicaLibrary mogu se pročitati životopisi govornika, ali i ponešto o prijašnjim TED događajima u Koprivnici. Primjerice, zanimljiv je govor "Kako bi Google predavao matematiku" koji je održao Toni Milun, među srednjoškolcima dobro poznat profesor matematike i instruktor. Njegov govor možete pogledati na https://www.youtube.com/watch?v=47l322UyvK8.

Odvojite vrijeme za dobre ideje i posjetite ovaj hvalevrijedan događaj u našoj gradskoj knjižnici.

Tatjana Matić, 2. d